таг: легенда

Антиќ, останува на чело на Кошаркарската Федерација на Македонија

0
Македонската кошаркарска легенда Перо Антиќ останува на чело на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) уште...

Горан Пандев со емотивна порака се збогува од Џенова

0
Македонската фудбалска легенда Горан Пандев емотивно се збогува од својот досегашен клуб Џенова, каде мина шест години откако се врати во Италија. ...

Пандев: Македонија нема што да загуби на мечот со Италија

0
Македонската фудбалска легенда Горан Пандев даде интервју за италијански „РАИ спорт“ поврзано со бараж натпреварот меѓу Италија и Македонија. Двете репрезентации ќе...

Шевченко доби отказ од Џенова!

0
Украинската фудбалска легенда Андриј Шевченко имаше неславна епизода на клупата на Џенова. Денеска и официјално Џенова му врачи отказ на Шевченко кој...

ГОЛЕМ ЈУБИЛЕЈ: Елмас вечерва ќе го игра својот 100-ти натпревар во...

0
Вечерва Елмас е пред голем јубилеј, Македонската фудбалска легенда вечерва ќе го одигра својот 100-ти натпревар во дресот на италијанскиот клуб Наполи. ...

Статуа на Марадона на стадионот во Неапол

0
Статуа во природна големина на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона ќе биде поставена на стадионот во Неапол, кој го носи неговото име,...

Холивудската легенда, актер и режисер Клинт Иствуд наполни 91 година: Не...

0
Холивудската легенда, Клинт Иствуд, пред неколку дена го прослави својот 91 роденден. Актерот кој стана еден од најпознатите холивудски лицаа, изгледа дека...

ВИДЕО: Елтон Џон ги покани обожавателите на виртуелна пред-оскаровска забава

0
Музичката легенда секоја година со забави пред доделувањето на најпрестижната филмска награда Оскар, собира пари за својата фондација посветена на борбата со...

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

0
Ракометната легенда Веселин Вујовиќ, кој долги години работеше во Македонија како селектор на сениорската репрезентација и како тренер на Вардар, го анализираше...

Личниот лекар на Марадона ги фалсификувал потписите на медицинските документи!?

0
Смртта на фудбалската легенда Диего Армандо Марадона во ноември минатата година доведе до голема истрага која треба да ги утврди околностите во...