fbpx

таг: „лајк“

„Фејсбук“ ја укинува опцијата „лајк“ за јавните страници

0
„Фејсбук“ ја укинува опцијата „лајк“ од своите редизајнирани јавни страници што ги користат уметници, јавни личности и брендови, објави компанијата, пренесува Ројтерс....