таг: „Лас

Полицијата уапси маж поврзан со убиството на Тупак Шакур

0
реклама Полицијата во Лас Вегас уапси маж осомничен дека е поврзан со убиството на раперот Тупак...

Теренс Крафорд, ги обедини сите титули во велтер категорија

0
Американецот Теренс Крафорд го нокаутира сонародникот Ерол Спенс во Лас Вегас и стана првиот што...

Боливиска „Патека на смртта“: Еден од најопасните патишта во светот

0
„Камино де лас Јунгас“, денес попознат како „Патека на смртта“, е еден од најопасните јавни патишта во светот и моментално главна туристичка дестинација...

ФОТО: „Вознемирувачки е да се види ДЕТЕ во ова“ – Кајли...

0
Во Лас Вегас се одржа доделувањето на музичките награди Билборд, каде Кајли Џенер се појави со партнерот и ќерката. Кајли Џенер и...

Пилотот му соопшти дека ќе стане татко, а неговата бремена сопруга...

0
По одмор во Лас Вегас, млад брачен пар се враќаат од патувањето. Меѓутоа, изгледа дека не е вистинска онаа поговорка „Што се случува...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Американецот Деонтеј Вајлдер со нокаут. Борбата за титулата во тешка категорија верзија...

ФОТО: Енис Барди под истрага на полицијата, возел со фалсификувана возачка,...

0
Локалниот шпански весник „Лас Провинсианс“ објави информација дека нашиот Енис Барди, кој е член на Леванте, е...