таг: лажици

Идеален „брзински“ десерт: Посен колач од јаболка и кокос кој мами...

0
Потребно е: 15 лажици пченичен гриз,15 лажици вода,12 лажици бело брашно,12 лажици масло,1 лажичка сода бикарбона,5 јаболка,100 гр кокос,50 ​​гр суво грозје...

Слатко задоволство: Брз чоколаден колач

0
СОСТОЈКИ:– 1 ½ чаша шеќер– 12 лажици брашно– 12 лажици какао– 3 јајца– 12 лажици топен путер– ½ лажичка сол– 1 чоколадо...