таг: лабораторија

Мозочни клетки создадени во лабораторија научија да играат видеоигра

0
Група истражувачи создадоа мозочни клетки во лабораторија, а потоа ги научија да ја...

Ги тужел колегите затоа што му приредиле забава за роденден, па...

0
Медицинската лабораторија за дијагностика „Гравитација“ го игнорирала барањето на својот вработен Кевин Берлинг да не го слави својот роденден. Според Тони Бачер,...

Новата вакцина „Санофи“ објави позитивни резултати од втората фаза

0
Француската лабораторија „Санофи“ објави позитивни резултати од клиничкото испитување на нејзината вакцина против Ковид-19, развиена со британскиот ГСК, по првичниот неуспех што предизвика...

„Бионтек“ поднесе барање до ЕУ за вакцини на деца од 12...

0
Германската лабораторија „Бионтек“ наскоро ќе достави барање до ЕУ за одобрување на својата вакцина против Ковид-19 за деца на возраст од 12 до...

Бионтек и Фајзер планираат да го зголемат производството на вакцини

0
Германската лабораторија „Бионтек“ соопшти дека во 2021 година планира да произведе 2,5 милијарди дози вакцини развиени во соработка со американскиот „Фајзер“, што е...

Бионтек: Секое одложување на втората доза ја доведува во прашање ефикасноста...

0
Германската лабораторија Бионтек во вторникот предупреди дека не може да гарантира максимален ефект на својата вакцина против ковид-19 ако втората дозна се...

Најголемата британска лабораторија за ковид-19 тестови стана ново жариште на коронавирусот

0
Токму оваа лабораторија , според информациите од јавното здравство на Англија, е првата која го откри новиот, многу заразен вид на мутиран ковид...