fbpx

таг: купи

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани...

0
Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19. Ѓоковиќ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани...

0
Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes, пренесе МИА. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19....

ФОТО: Барселона има приоритет, купува играч на Јувентус

0
Барселона има намера по секоја цена да го купи од Јувентус дефанзивецот Матијс Де Лихт, ова го тврдат медиуми од Италија и Шпанија....

Чешки милијардер купи 27 проценти од акциите на Вест Хем

0
Чешкиот милијардер Даниел Кретински купи 27 отсто од акциите на англискиот прволигаш Вест Хем. Компанијата „Холдинг 1890“, чиј сопственик е Кретински, стана...

Мадона ја купи вилата на Д Викенд за речиси 20 милиони...

0
Поп иконата Мадона ја купи луксузната вила во Калифорнија од својот колега Д Викенд, јавија американските медиуми. Д Викенд...

ФОТО | Синди Крафорд со сопругот купи луксузна вила: Искешираа 9,6...

0
Славниот американски пар купи нова вила во Мајами со фантастичен поглед на море… Американската манекенка и една од ...

Во исчекување на анти-ковид вакцината: Ватикан купи ладилник за складирање на...

0
Најмалата држава Ватикан купи ладилник за чување на анти-ковид вакцините на „Фајзер“ и на „БајонТек“, а процесот на вакцинација се очекува да...