таг: култната

Се сеќавате на асистентот на Рејчел од „Пријатели“? Еве како изгледа...

0
реклама Обожавателите на култната серија Friends добро се сеќаваат на згодната асистентка на Рејчел,...

Замина уште една музичка легенда – Почина Аки Рахимовски, фронтменот на...

0
Пејачот на култната рок група од Загреб, „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67...

Колку заработија „Пријатели“ од специјалната епизода?

0
Главните ѕвезди од култната серија „Пријатели“ за повратничката епизода добиле меѓу 2,3 и 3 милиони долари, пишува „Hollywood Reporter“. Шестте...

„Пријатели“ од повратничката епизода заработија милиони

0
Главните ѕвезди од култната серија „Пријатели“ за повратничката епизода добиле меѓу 2,3 и 3 милиони долари, пишува Hollywood Reporter. ...

Серијата „Sex and the City“ се враќа без Саманта, но затоа...

0
Култната серија „Sex and the City“ се враќа на малите екрани без Саманта, но затоа пак Кери, Миранда и Шарлот имаат нов...

Ко-писателот на „The Simpsons“ почина на 57 години

0
Ко-писателот на култната серија „The Simpsons“, Марк Вилмор, почина на 57 години, откако ја изгуби битката со коронавирусот. Веста за...