таг: Кулеба

Кулеба ги повика членките на НАТО да и обезбедат на Украина...

0
Шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба, денеска ги повика членките на НАТО да и обезбедат на неговата земја повеќе системи „Патриот“, пренесува новинската...

Украина ќе воспостави врски со Индија

0
Дмитро Кулеба, министерот за надворешни работи на Украина, треба да допатува во Индија во дводневна официјална посета која започнува на 28 март. Посетата,...

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба беше домаќин на...

0
Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, денес беше домаќин на преку 160 новинари и уредници од 65 земји од целиот свет на...

(ВИДЕО) Кулеба, МНР на Украина: Не ја повторувајте лагата дека „Русија...

0
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, во видео обраќање за помалку од пет минути докажа со факти дека  двете изјави,...

Кулеба: Да се забрза испораката на дополнителни системи за противвоздушна одбрана,...

0
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, се обрати до оние кои можат да помогнат сега. Пораката на социјалните мрежи ја пренесе...

Кулеба: Испораката на борбени авиони нема да се случи „во скоро...

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба изјави дека не очекува Киев да добие борбени авиони „во скоро време“ поради логистички...

Украина: Ги знаеме клучните елементи на кинескиот мировен план

0
Шефот на украинската дипломатија Дмитро Кулеба објави дека неговиот кинески колега Ванг Ји ги споделил...

Украина бара повеќе оружје, Русија се закани со ширење на војната

0
краинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска побара повеќе оружје и дополнителни санкции за...

Кулеба: Русија се обидува да го уценува светот

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитри Кулеба ја обвини Русија дека се обидува да го...

Кулеба ќе бара повеќе оружје од Г7 и од НАТО

0
Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, изјави дека планира да упати апел до своите...