таг: круг

Ердоган победи на претседателските избори, потврди Изборната комисија на Турција

0
Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган победи во вториот круг од претседателските избори...

Втор круг од претседателските избори во Турција

0
Во Турција денеска се одржува вториот круг од претседателските избори, на...

Ердоган во предност, но недоволна – Турција оди во втор круг...

0
Турција оди во вториот круг на изборите откако претседателот Реџеп Таип Ердоган на...

Словенците утре избираат претседател во вториот круг од изборите

0
Словенците утре, во вториот круг од претседателските избори, ќе избираат меѓу конзервативецот Анже Логар, поранешен шеф на дипломатијата, и независната центристичка...

Првиот мотоциклист кој извозел круг на „Сепанг“ под 2 минути

0
Хорхе Мартин стана првиот мотоциклист во историјата кој извозел круг на патеката „Сепанг“ под 1:58 минути. Така...

Лула и Болсонаро одат во втор круг од изборите, Бразил вчера...

0
Бразил ќе добие претседател на 30 октомври, на вториот круг од изборите, откако вчера ниту...

Утре во Франција парламентарни избори, Макрон со најголеми шанси

0
По првиот круг минатата недела, Макрон има големи шанси да создаде мнозинство во Националното собрание. Центристичкиот табор на претседателот Заедно доби...

На помалку од еден месец од изборите: Макрон води на анкетите...

0
Помалку од еден месец од првиот круг од претседателските избори во Франција, актуелниот претседател, Емануел Макрон се уште води со поддршка...

Русите пристигнаа на преговори, се чекаат Украинците

0
Руската делегација пристигна во Белорусија на вториот круг од преговорите со Украина, изјави за „Русија...

Начевски и Николов ќе судат дерби меч на ЕП

0
Најдобрите македонски судии и во последните неколку години во потесниот круг за најдобри светски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов вторпат се најдоа...