таг: Кромидот

Направете сами: Сушениот кромид има долг рок на употреба

0
Кромидот е составен дел од речиси секое јадење. Еднакво е убав свеж и зготвен. Добро е да се јаде поради витамините и...

Еве кои се здравствените придобивки од кромидот

0
Кромидот многу често е дел од здравиот оброк, без разлика дали се консумира сиров или во салата. Но, ако го подготвите на вистинскиот...