fbpx

таг: критики

Лино Червар со подршка за Хрвоје Хорват

0
По сериозните критики од хрватските легенди за ракометниот селектор на Хрватска Хрвоје Хорват, поранешниот селектор Лино Червар застана во одбрана на својот претходник...

Инфантино: Мундијал на две години би функционирал

0
Наспроти бројните критики кои пристигнуваат од сите страни, Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) не се откажува од идејата за воведување Светско првенство на две...

Критики од СЗО за бавното темпо на вакцинација против Ковид-19 во...

0
Светската здравствена организација упати критики денеска поради неприфатливо бавното темпо на вакцинација против Ковид-19 во Европа, која се соочува со највознемирувачката епидемиолошка состојба...