таг: Кристијан

Кристијан Тошевски ќе го засили тимот на Шкупи?!

0
Повремениот македонски сениорски репрезентативец, Кристијан Тошевски ќе го засили тимот на Шкупи ова лето. Откако...

Хорнер: Нема простор за Луис Хамилтон кај Ред Бул

0
Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека доаѓањето на седумкратниот шампион и возач на Мерцедес, Луис Хамилтон во австрискиот тим не е...

Најчестите митови за трчањето: Еве што е вистина

0
Тренерот Кристијан Кристијан Ален за британскиот магазин Метро откри кои се најчестите митови за трчањето, поради што многу луѓе се откажуваат од овој...

Фидановски: Антиалбанските повици мора да бидат строго осудени

0
Последните антиалбански повици на група навивачи, според политикологот Кристијан Фидановски, гостин во емисијата „200“, во Алсат јасно...

Ериксен потпиша за Бретфорд

0
Кристијан Ериксен од денеска е нов фудбалер на англискиот премиерлигаш Бретфорд. Данецот нема официјален настап уште од минатото лето кога за време на...

Бонучи направи инцидент, казнет со 10.000 евра (ВИДЕО)

0
Фудбалерот на Јувентус Кристијан Бонучи  е казнет со 10.000 евра поради инцидентот на натпреварот од Суперкупот на Италија помеѓу „старата дама“ и Интер....

Кристијан Ериксен открива дека бил мртов пет минути, ова е неговата...

0
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен во интервју за локалната телевизија DR1 TV ексклузивно проговори за најтешките моменти во својата кариера, изнесувајќи досега непознати детали,...

Пулишиќ заминува од Челси

0
Англиските медиуми објавија дека Томас Тухел во Кристијан Пулишиќ не гледа долгорочна опција во нападот на Челси. Пулишиќ веќе има неколку клубови...

Кристијан Ериксен ќе потпише за Црвена Звезда!?

0
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен не планира да ја заврши фудбалската кариера, откако минатото лето загуби свест на Европското првенство (ЕП), по што му...

Интер и Ериксен се разделија: Данецот се одјавил со емотивна порака

0
Данскиот интернационалец Кристијан Ериксен и актуелниот шампион во Италија, Интер, се разделија во взаемен договор кој го постигнаа деновиве. Тоа Интер денеска...