таг: Кризниот

Српски епидемиолог најавува заострување на мерките

0
Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Бранислав Тиодоровиќ вели дека следната недела ќе се...

Кон: Ситуацијата со ковид-19 во Србија се влошува

0
Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Предраг Кон изјави денеска дека епидемиолошката состојба во државата е...

Д-р Предраг Кон: „Егзит“ е ризик

0
Членот на кризниот штаб на Владата на Србија, д-р Предраг Кон, изјави дека влошувањето на епидемиолошката состојба е „евидентно“, затоа што граѓаните на...

Кон: Граѓаните на Србија се непослушни, влошувањето на состојбата е евидентно-...

0
Членот на кризниот штаб на Владата на Србија, Предраг Кон, изјави дека влошувањето на епидемиолошката состојба е „евидентно“, затоа што граѓаните на Србија...

Србија ги отвора училиштата

0
Кризниот штаб на Србија донесе одлука децата да се вратат на училиште. Според членот на Кризниот штаб, Предраг Кон, состојбата повеќе не е...

Нови рестриктивни мерки донесени денеска во Србија

0
Рано утринава, Кризниот штаб на Србија денеска заседаваше по повод епидемиолошката ситуација во Србија и разгледување на рестриктивните мерки. По седницата, членот...

Дали мртов вирус може да ве зарази – сите дилеми околу...

0
Епидемиологот Предраг Кон од Кризниот штаб на Србија вели дека од почетокот на вакцинацијата во Србија е забележан само еден случај на тромбоза...

Кризниот штаб на Србија донесе нови мерки: Ова мора да го...

0
Кризниот штаб на Србија одлучи трговските центри да бидат отворени во понеделник, на 12 април, и дека ќе бидат отворени до 22 часот....

Србија не ги ублажи мерките, влез во државата без ПЦР тест...

0
Кризниот штаб за борба против коронавирусот на седница на која е разгледана епидемиолошката состојба во Србија одлучи да нема ублажување на постојните мерки....

Нови мерки во Србија: За викендот, сите кафулиња, ресторани и трговски...

0
Новите мерки кои кризниот штаб ги предложи до владата на Србија официјално ќе бидат соопштени денес во 15 часот. Од понеделник работното...