таг: кривичен

САД ја отфрлија можноста Меѓународниот кривичен суд да го истражува Израел

0
Белата куќа синоќа соопшти дека е против истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за акциите на Израел во Појасот Газа, јави ДПА. ...

Акане: Путин не може да ја избегне правдата

0
Новоизбраната претседателка на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Томоко Акане, изрази цврсто уверување дека рускиот претседател Владимир Путин, против кого судот во Хаг издаде...

Ерменија се приклучи на Меѓународниот кривичен суд, за Русија тоа е...

0
Ерменија се приклучи на Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг, објавија службени извори, што е одлука која Русија ја смета за непријателска. ...

Кибер напад врз Меѓународниот кривичен суд во Хаг

0
Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг беше жртва на кибер напад минатата недела,...