таг: Креаторите

Јутјуб воведува нови правила за користење на вештачката интелигенција: Ќе ги...

0
Почнувајќи од понеделник, креаторите на YouTube ќе треба да наведат кога видеата со реалистичен изглед се направени со помош на вештачка интелигенција, што...

Инстаграм воведува претплата – од 0,99 до 9,99 долари

0
Креаторите кои сакаат да го направат тоа наскоро ќе можат да воведат претплата за пристап до одредена содржина од 0,99 до 9,99 долари. Инстаграм почнува...

ФОТО | Во чест на „Пријатели“: „Лего“ креираше сет коцки инспирирани од...

0
Креаторите од компанијата „Лего“ во чест култната серија „Пријатели“ подготвија цел сет коцки кои се инспирирани од ликовите и настаните во серијата....

Создавачите на „Спутник Ве“: Бараме јавно извинување од Европската агенција за...

0
Креаторите на руската вакцина против корона вирусот „Спутник Ве“ (Спутник V) побараа јавно извинување од...