fbpx

таг: „кралот

11 работи кои сигурно не сте ги знаеле за Мајкл Џексон

0
Кралот на попот стана најуспешниот и највлијателниот музичар на сите времиња во својот живот! Мајкл Џексон е најнаградуваниот пејач досега. Дури 23...

За љубовта на Зафир Хаџиманов кон неговата сопруга: Неговите родители му...

0
Денеска го загубивме „кралот на шансоните“, познатиот пејач, композитор, актер и поет Зафир Хаџиманов.Човек кој покрај љубовта кон музиката секогаш гласно говорел...