fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: кралица

Прв состанок на Џонсон и кралицата Елизабета Втора по повеќе од...

0
Британската кралица Елизабета Втора по повеќе од една година го одржа својот прв неделен состанок со премиерот Борис Џонсон поради карантинот воведен во...

Кралицата Елизабета приреди прием за лидерите на Г7

0
Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. ...

Чудесни жени: Леонор Фини, надреалистка која го инспирирала Диор, била првата...

0
Леонор Фини била кралица на парискиот боемски живот, постојано присутна во весниците поради своите слики, илустрации и театарски дела, но и поради...

Кралицата Елизабета Втора им се врати на должностите по погребот на...

0
Британската кралица Елизабета Втора денеска за првпат им се врати на своите јавни должности по погребот на својот 99-годишен сопруг, принцот Филип, одржувајќи...

НАЈОСАМЕНИОТ РОДЕНДЕН НА КРАЛИЦАТА: Освен саканиот Филип, и овој важен член...

0
Британската кралица Елизабета Втора оваа среда го одбележува нејзиниот 95-ти роденден, но оваа година за прв пат без сопругот, принцот Филип кој почина...

Во Британија денеска погреб на принцот Филип

0
ФОТО: Спутник Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, кој почина минатата недела на...

На денешен ден – 13 април

0
1519.- Родена е француската кралица со италијанско потекло Катарина де Медичи, ќерка на господарот на Фиренца, Лоренцо Втори Медичи. Таа по смртта на...

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува...

0
Шпанската кралица Летиција која важи за една од најдобро облечените дами во светот, редовно го привлекува вниманието на светската јавност со своите...

Кралицата Елизабета бара експерт за Инстаграм, плата 27.000 фунти годишно

0
Британската кралица Елизабета Втора бара лице кое ќе го води нејзиниот профил на Инстаграм за плата од 27.000 фунти годишно со...

Кралицата Елизабета и принцот Филип се заштитија од Ковид-19

0
Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против Ковид-19, соопшти денеска Бакингемската палата. Кралската...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави