таг: Кошаркарскиот

Доколку сака да остане во Барселона, Јасикевичиус мора да ја освои...

0
Кошаркарскиот клуб Барселона му поставил ултиматум на тренерот на тимот, Шарунас Јасикевичиус. Според медиумите, Литванецот ќе ја...

Втора победа на Пелистер во АБА 2 лига

0
Кошаркарскиот клуб на Пелистер успеа да ја забележи и втората победа во дебитантската сезона во АБА 2 лигата и вечерва со 99:83 го...

Феникс 2010 доведе нов кошаркар од САД

0
Кошаркарскиот клуб Феникс 2010 го претстави новиот американски кошаркар Ерик Дејвис Џуниор. 193-сентиметри високиот бек пристигна од редовите на косовски Раховеци, каде...

КК Куманово: Ја напуштивме БИБЛ лигата поради судии и некоректно однесување

0
Кошаркарскиот клуб Куманово се огласи со соопштение откако БИБЛ лигата реши да го исклучи колективот од натпреварувањето и да му врачи суспензија за...

Кожув фаќа ритам, падна и Еуро Никел

0
Кошаркарскиот тим на Кожув знаци на живот за излез од кризата на стартот од сезоната откако тимот од Гевгелија вечерва славеше над вицешампионот...

Пелистер рутнирино го совлада Куманово

0
Кошаркарскиот тим на Пелистер ја продолжи победничката серија во македонската кошаркарска лига, а најнова жртва на битолчани беше тимот на Куманово кој го...

МЗТ Скопје Аеродром парично казнет, двегодишна суспензија за директорот

0
Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром жестоко реагираше попладнево, оценувајќи ја без преседан одлуката на Дисциплинската комисија (ДК) на Кошаркарската федерација (КФСМ), која поради...

ТФТ стартуваше победнички во БИБЛ лигата

0
Кошаркарскиот тим на ТФТ од Скопје ја почна сезоната во БИБЛ-лигата со победата против Сигал Приштина со 81-77. Тимот од скопската населба...

Прва победа за Пелистер во АБА2 лигата

0
Во второто коло од АБА2 лигата, кошаркарскиот клуб Пелистер ја совлада Сутјеска со 20 поени разлика поточно 93-73 и за битолскиот тим ова...

Гостивар го совлада Куманово за прв триумф во новата сезона

0
Кошаркарскиот тим на Гостивар стигна до убедлива победа над Куманово од 85-72 во 2. коло од кошаркарската лига на Македонија. Клучна во...