fbpx

таг: Коста

Диего Коста се враќа во Европа?

0
Поранешниот играч на Челзи и Атлетико мадрид, Диего Коста по само пет месеци реши да го напушти Атлетико Минеиро. Според информациите на...

Диего Коста тренира со бразилски клуб откако го напушти Атлетико

0
Напаѓачот Диего Коста преку социјалните мрежи информира како се одвиваат неговите тренинзи. Фудбалерот се наоѓа во неговата татковина и тренира со матичниот клуб...

Диего Коста не смее да потпише за три клуба, во спротивно...

0
Вториот „мандат“ на Диего Коста во Атлетико Мадрид завршува на неславен начин. Искусниот напаѓач падна во втор план кај тренерот Диего...