fbpx

таг: корпорација

Епл тужи израелски производител на шпионски софтвер

0
Американската корпорација Епл денеска поднесе тужба против производителот на шпионски софтвер НСО поради таргетирање на корисниците на неговите уреди, оценувајќи дека израелската компанија,...

Епл тужи израелски производител на шпионски софтвер

0
Американската корпорација Епл денеска поднесе тужба против производителот на шпионски софтвер НСО поради таргетирање на корисниците на неговите уреди, оценувајќи дека израелската компанија,...

Кина годинава планира изградба на првата вселенска станица

0
Кинеската корпорација за вселенска наука и технологија (ЦАСЦ) соопшти дека во 2021 година планира повеќе од 40 мисии на лансирања во вселената,...