fbpx

таг: коронавирусот

Се враќа најчестиот симптом на коронавирус: Сè повеќе заразени го пријавуваат,...

0
Главниот симптом на коронавирусот на почетокот на пандемијата беше губење на мирис. Меѓутоа, како што вирусот еволуираше, симптомот стана поредок. Токму кога експертите...

Кина/ Нови мерки против Ковид-19

0
Голем број кинески градови воведуваат нови мерки против коронавирусот, од затворање на деловни активности до заклучување, за да бсе спречат нови...

Ставот дека пандемијата е поразена е погрешен, предупредуваат експертите

0
Пандемијата на коронавирусот сè уште не е завршена, предупреди германскиот министер за здравство Карл Лаутербах. Тој истакна дека има значително зголемување на...

Австрија разви вакцина против сите соеви на коронавирусот

0
Новата вакцина од Австрија заштитува од сите варијанти на коронавирусот, соопшти „Еуроком ПР“, меѓународна комуникациска...

Хотели во Кина нудат згрижување ученици

0
Поради коронавирусот во Кина, некои луксузни хотели почнаа програми за згрижување деца, што им го олеснува животот на родителите кои се под дополнителен...

Комбикрон и делтакрон – две нови мутации на коронавирус откриени во...

0
Нова варијанта на коронавирусот наречена комбикрон е откриена во неколку европски земји, вклучително и Белгија,...

Откриен нов вид на коронавирус во неколку европски земји

0
Нов вид на коронавирусот „комбикрон“ е откриена во неколку европски земји, вклучително и Белгија, и е комбинација од сите подвидови на сојот омиркон....

Поставен „здравствен меур“ околу местото на одржување на ЗОИ во Пекинг

0
Таканаречен „здравствен меур“ против коронавирусот денеска е поставен околу местото на одржување на Зимските олимписки игри во...

Храна која дава сила: Лекарите советуваат што да јадете кога сте...

0
Кога коронавирусот ќе го нападне вашиот организам, најдобро е на овој начин да ја вратите вашата сила. Во текот на закрепнувањето од...

Рекорден број заразени со коронавирусот во олимпиското село

0
Вкупно 55 нови случаи на зараза со коронавирусот се регистрирани вчера меѓу лица поврзани со Зимските олимписки игри во Пекинг, што е највисок...