fbpx

таг: Корисниците

WhatsApp значително го продолжи рокот за бришење пораки

0
Корисниците на популарната апликација WhatsApp добија многу подолг период во кој можат да ги избришат несаканите пораки од разговорот. Досега, корисниците на...

Инстаграм сам се исклучува? – Не сте единствени, корисниците ширум светот...

0
Корисниците ширум светот пријавуваат проблеми со апликацијата Инстаграм. Имено, тие велат дека откако ќе ја отворат апликацијата, таа самата се исклучува. ...

Имате проблем со Инстаграм? Не сте единствени, корисниците ширум светот пријавуваат...

0
Од утрово корисниците на Инстаграм пријавуваат проблеми со функционирањето на мрежата и апликацијата. Некои не можат да вчитаат приказни, додека некои доцнат на...

Руските претплатници го тужат Нетфликс

0
Корисниците на Нетфликс во Русија ја тужат услугата за стриминг која беше откажана поради инвазијата на Украина. Нетфликс ги оневозможи услугите за...

„Google Hangouts“ заминува во историја

0
Почнувајќи од следниот месец, корисниците на Googleповеќе нема да ја имаат класичната услуга за пораки Hangouts. Oваа апликација полека заминува во историјата...

(ВИДЕО) Експлозии и детонации при рускиот напад на Украина

0
Корисниците на социјалните мрежи објавија видеа од експлозии во централна Украина откако Русија започна воена...

Паднаа Фејсбук и Инстаграм: Многумина од Македонија не можат да пристапат,...

0
Корисниците известуваат дека апликациите на Facebook, Messenger и Instagram не работат. Компанијата засега не се огласи во оваа прилика, па не е...

Проговори човекот кој ја направи големата маса на Путин – „Горд...

0
Интернет корисниците веќе со денови се шегуваат за белата маса, долга шест метри, на која седнаа рускиот претседател Владимир Путин и неговиот колега...

Услугите на ВатсАп во прекин- еве колку поплаки има

0
Корисниците на ВатсАп (WhatsApp) пријавиле нефункционалност на услугите, според веб-страницата Даундетектор (Downdetector), која следи за оштетување и прекини на популарните интернет ресурси. ...

Се пренесува преку MINECRAFT! Софтверска „грешка на деценијата“ се шири низ...

0
Софтверска, која корисниците почнаа да ја користат во онлајн играта Minecraft, станува голема закана за системите ширум светот, пренесува Асошиејтед...