fbpx

таг: „Континентал

Отворена нова германска фабрика во Србија, Македонија со Заев никаде ја...

0
Германската компанија „Континентал аутомотив“ отвори денес во Нови Сад фабрика за автомобилска електроника, во која за почеток се предвидуваат 500 вработувања, јави Танјуг....