таг: контактиран

Меси имал неколку понуди, откри зошто го одбрал ПСЖ

0
Лео Меси открива дека бил контактиран од неколку клубови по соопштението на Барселона за прекин на соработката, тој се решил за ПСЖ бидејќи...

Обвинителот на Специјалниот суд во Хаг го повика амбасадорот на Косово...

0
Косовскиот амбасадор во Скопје Ѓерѓ Дедај беше контактиран од обвинител на Специјалниот суд во Хаг. Дедај самиот ја објави веста преку социјалните мрежи....