fbpx

таг: комора

Лекарската комора бара Фондот за здравство да ги повлече казните за...

0
Лекарската комора на Македонија остро реагира на наплатата на изречените казни за матичните лекари од страна на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), кое...

НУК: Новите протоколи за свадби се нелогични и контрадикторни

0
Независната угостителска комора смета дека новите протоколи за организирање на свадби се контрадикторни и нелогични и со...

НУК: Дозволата за свадби и веселби ќе направи хаос

0
Независната угостителска комора (НУК), денеска, по олабавувањето на анти-ковид мерки, реагира дека „дозволата за организација на прослави,...

И ветеринарите ќе се вакцинираат во Србија

0
Членовите на Ветеринарна комора ќе имаат можност во недела и понеделник, на 28 и 29 март 2021 година, да се вакцинираат во Србија...

Немало лекарска грешка кога на родилката и биле извадени матката, бубрегот...

0
Стручниот надзор на Лекарската комора спроведен за гинекологот и директор на струшката болница доктор Мухамед Асани покажале дека немало пропуст во лекарската интервенција...

Чешката влада сака да ги ублажи мерките, лекарите остро се спротиставуваат...

0
Шефот на чешката лекарска комора, Милан Кубек, остро се спротивстави на плановите на Владата за ублажување на одредени мерки, воведени со цел да...

Иднина, а не минато за граѓаните – одражан состанок на бизнисмени...

0
Српската стопанска комора во Белград беше домаќин на седницата на Управниот одбор на Шест инвестициски форум од Западен Балкан (Киф ЗБ6), асоцијација што...

Од 21 јануари кафеаните ќе работат до 21 часот

0
Од независната угостителска комора велат дека нема влијание на панедемијата дали објектите ќе работат до 21 или 23 часот, но за угостителите, најавеното...

НУК ќе поднесе Иницијатива до Уставен суд за Одлуката со која...

0
Независната угостителска комора (НУК) денеска ќе поднесе Иницијатива за оценување на уставноста и/или законитоста на измените и дооплнувањата на...

Туристичко-угостителска комора: Новите рестриктивни мерки за угостителските објекти се селективни и...

0
Туристичко-угостителската комора на Македонија соопшти дека новите рестриктивни мерки кои ги усвои Владата се непрецизни и селективни поради што се...