fbpx

таг: коментираше

Инзаги: Против Баерн треба да бидеш совршен за да победиш

0
Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, го коментираше поразот од Баерн со 0:2 на стартот од групата Ц во Лигата на шампионите. Тоа е...

Иран: САД мора да го почитуваат интегритетот на земјите

0
Министерот за надворешни работи на Иран, Хосеин Амирабдолахиан, ги коментираше тензиите меѓу Кина и Тајван...

Војна во Украина: Колку треба да биде загрижена Молдавија?

0
Украинскиот претседател Влодимир Зеленски ги коментираше изјавите на високиот руски воен командант, кој рече дека Москва сака да ја преземе контролата...

Илон Маск: Нетфликс ја губи популарноста поради своите либерални ставови

0
Милијардерот Илон Маск го коментираше падот на акциите на стриминг платформата Нетфликс и бројот на претплатници. Основачот на Tesla и SpaceX го...

Русија објави снимка од морнарите од потонатиот брод Москва

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја коментираше ситуацијата во опколениот Мариупол. „Ситуацијата е многу тешка“,...

Натпреварите од ЛШ, Лил – Челзи и ПСЖ – Реал Мадрид...

0
Европската фудбалска федерација (УЕФА) ја коментираше ситуацијата со натпреварите од осминафиналето од Лигата на шампионите Лил – Челзи и ПСЖ – Реал Мадрид....

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето...

0
Австралискиот премиер Скот Морисон ги коментираше последните случувања во врска со Новак Ѓоковиќ, откако австралискиот министер за имиграција Алекс Хок го искористи своето...

На Конте не му се допаѓа споредбата помеѓу Тотенхем и Челзи...

0
Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте ги коментираше споредбите со Челзи од пред пет години со кој ја освои Премиер лигата уште во првата...

Леброн смета дека не треба да биде суспендиран

0
Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс,...

Емерсон: Тешко е без кечап и путер, но ќе се навикнеме

0
Фудбалерот на Тотенхем, Емерсон Ројал ги коментираше промените во тимот по доаѓањето на тренерот Антонио Конте. Најпрво Италијанецот забрани кечап, мајонез и...