fbpx

таг: комбинација

Проблеми на почетокот на ЗОИ 2022: Беа главни кандидати за медали,...

0
Трикратниот олимписки првак во нордиска комбинација, Германецот Ерик Френцел е позитивен на коронавирусот пред стартот на натпреварувачкиот дел на Зимските олимписки игри (ЗОИ2022)...

Во Франција откриена нова варијанта на ковид-19

0
Во Јужна Франција 12 пациенти се заразиле од „нетипична комбинација“ на ковид-19, што ги загрижило...

Лукаку казнет од Тухел, Белгиецот побарал да си замине од Челси

0
Менаџерот на Челси, Томас Тухел не го стави во комбинација Ромелу Лукаку во составот за дербито со Ливерпул, што денес ќе се...

Истражување кое покажува која комбинација на вакцини дава најдобар имунолошки одговор

0
Одлична британска студија за комбинација на вакцини против ковид-19 покажала подобар имунолошки одговор кај пациентите кои ја примиле првата доза „АстраЗенека“ или „Фајзер“,...

Д-р Докиќ: Маските N95 речиси 100% штитат од корона вирус, но...

0
Загадувањето во комбинација со Ковид-19 е удар кој може сериозно да се превенира со носењето маски, но и не кои било. Др...

Селекторот на Шпанија ги одбра патниците за Скопје

0
Осум кошаркари отпаднаа од комбинација за настап против Македонија, пред почетокот на подготовките на шпанската репрезентација за првиот ФИБА прозорец од квалификациите за...

ФОТО: Ноер тренираше со репрезентацијата, ќе брани против Македонија и Романија

0
Кикер пишува дека Мануел Ноер ќе биде во комбинација за дуелите на Германија против Романија во Хамбург, и на гости против Македонија на...