таг: коалицијата

Петков нема да го поддржи Борисов

0
Коалицијата на Продолжуваме со промените и Демократска Бугарија (ПП-ДБ), нема да поддржат влада...

Вработените во Амазон ќе штрајкуваат на „Блек Фрајдеј”

0
Коалицијата на организации на вработени која опфаќа 30 земји планира на „Блек Фрајдеј” да протестира...

На изборите во Италија победи крајнодесничарската коалиција

0
Коалицијата составена од партијата на Џорџа Мелони – Браќа на Италија, партијата Лига...

Василев: “Промените продолжуваат” ќе води преговори за новата бугарска Влада

0
Победникот на изборите во Бугарија, коалицијата на левиот центар „Промените продолжуваат“, ќе преговара за влада...

Со два месецa задоцнување, пакетот економски мерки помина на комисијата за...

0
Повлечените амандмани од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива ја одблокира работата на законодавниот дом....