таг: книга

Дали знаете која е најголемата измерена снегулка?

0
реклама Според Гинисовата книга на рекорди, најголемата снегулка била измерена во близина на Мисула, Монтана,...

Во соседството се наоѓа најмалиот Куран во светот – светата книга...

0
реклама Примерок на светата книга Куранот, со мали димензии еднакви на оние на поштенска...

Хари во своите мемоари тврди дека Вилијам физички го нападнал поради...

0
ПРИНЦОТ ХАРИ во својата книга Spare тврди дека неговиот брат Вилијам физички го нападнал поради бракот со Меган Маркл, објави Гардијан. Во...

Конечно откриено што ги „скара“ Кејт Мидлтон и Меган Маркл

0
Новата книга откри непознати детали. Приказната која одекна низ светот кога Меган и принцот Хари седнаа да го дадат познатото интервју на...

Утринска банана диета – еве како килограмите да се губат, а...

0
Откако во Јапонија излезе книга за диетата со банана, започна вистинскиот бум на бананите! Оваа книга ја опишува вистинската приказна за Јапонецот Хитоши...

Неуреден примерок од книгата за Хари Потер е продаден за 40.000...

0
Неуредена копија од првата книга за Хари Потер, „Хари Потер и каменот на волшебникот“, од Џ. К. Рулинг, беше продаден за 37.500 фунти,...

Шерон Стоун: Дедо ми сексуално ме злоставуваше, а мајка ми не...

0
Шерон Стоун ја напиша книга со мемоари „ The Beauty Of Living Twice“, во која тврди дека нејзината сестра Кели и таа...