таг: книгата

Принцот Хари чува коса од Дијана во кутија – возел низ...

0
Протекоа детали од книгата на принцот Хари, британските медиуми постојано пишуваат за нив, а некои од нив се прилично бизарни. Многумина сметаат...

Авторот на „Luckiest Girl Alive“ одговори на критиките: Не разбирам зошто...

0
ЏЕСИКА КНОЛ, авторката на книгата „Најсреќна девојка жива“, врз основа на која е снимен истоимениот филм, одговори на критиките за филмот на Нетфликс...

Рускиот психијатар Михаил Литвак со совети како да се справите со...

0
Книгата на психијатарот Михаил Литвак „Психолошко аикидо“ е преведена на повеќе од 300 јазици. Неговиот принцип се заснова на: „главната работа е...

На денешен ден – 2 април

0
– Денеска е Меѓународен ден на книгата за деца 742.- Роден е францускиот цар Карло Велики, кој од доаѓањето на престолот во...

Објавена книга со нови детали за љубовната приказна на Емануел Макрон...

0
Во книгата „Deux Jeunesses Françaises“ објавена кон крајот на јануари годинава, Ерве Алгаларондо се осврна и на контроверзната љубовна приказна помеѓу францускиот...

Необично пријателство: Возачот и телохранител кој од Карл Лагерфилд наследи милиони,...

0
Себастијен Жондо ја издаде книгата „Како си, драг Карл?“ во  која открива многу интересни детали за починатата модна легенда Карл Лагерфилд ...

Необично пријателство: Возачот и телохраните кој од Карл Лагерфилд наследи милиони,...

0
Себастијен Жондо ја издаде книгата „Како си, драг Карл?“ во  која открива многу интересни детали за починатата модна легенда Карл Лагерфилд ...