таг: Клиниката

Д-р Беќаровски: Да не се лажеме, нема шанси до први април...

0
Докторот од Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски преку својот Фејсбук профил ја искоментира денешната најава дека попишувачите ќе бидат во приоритетните групи за...

Д-р. Докиќ: Само оние кои имале анафилактички шок не треба да...

0
Директорот на клиниката за пулмологија, Дејан Докиќ, во вечерашната Топ Тема , појасни дека стравувањата за можни алергиски реакции при примањето на...

Кунгуловски за мутираниот вирус: Еден од гените кои се детектираат од...

0
Д-р Горан Кунгуловски од клиниката “Жан Митрев“ во емисијата на Телма објасни како бил детектиран британскиот сој во земјава. Вирусот со...

Д-р Нико Беќаровски: И откако ќе го прележите Ковид-19, мора да...

0
Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија одговара на прашањето што му го поставиле многумина прележани од Ковид-19: „Дали може по контакт со заболен,...

Совети од д-р Беќаровски за природни состојки против згрутчување на крвта

0
Професорот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија на својот Фејсбук профил набројува неколку природни прехрамбени производи кои имаат антикоагулантни својства и чиј зголемен...

Целосно реновиран и опремен одделот на неонатологија на Клиниката за детски...

0
Одделот за неонатологија на Клиниката за детски болести е целосно реновиран од компанијата „Макстил“ и набавена е потребната опрема и апарати. Станува збор...