таг: Кишида

Јапонија ќе одржи онлајн самит на групата Г-7

0
Јапонскиот премиер Фумио Кишида вечерва ќе одржи онлајн самит на групата најразвиени земји...

Кишида: Г7 во Хирошима ќе разговара и за ChatGPT, неопходни се...

0
Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска најави дека лидерите на земјите од Г7 на...

Јапонија пролетва може да има лек за корона вирус

0
Јапонскиот премиер Фумио Кишида рече дека вчладата разгледува можност да даде условено, рано одобрение за ковид-апчиња развиени од фирмата „Шионоги“. ...