fbpx

таг: Кирил

Бугарскиот историчар Топалов обвинува: Македонските историчари се фалсификатори!

0
Бугарскиот професор Кирил Топалов, член на Мешовитата историска комисија ги обвини македонските колеги за фалсификување. Според него токму ова е изворот...

Кирил Лазаров: Веруваме во убави работи, но од друга страна стоиме...

0
Кирил Лазаров, ја собра нашата најдобра селекција пред новиот голем предизвик, тоа е Европското првенство (ЕП) кое следи на стартот на 2022 година....

Кире Лазаров го скрати списокот за подготовките за ЕП (ФОТО)

0
Селекторот на машката ракометна селекција на Македонија Кирил Лазаров ги избра ракометарите со кои ќе ги започне подготовките за претстојното Европско првенство во...

Петков: Останува ставот на Бугарија за С Македонија, но сакаме да...

0
Новата бугарска Влада, чиј премиер ќе биде Кирил Петков, ќе усогласи заеднички став со коалициските...

Кирил Лазаров го објави списокот за ЕП за ракометари

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство, кое во јануари следната година...

Николовски пред почетокот на квалификациите: Тука сум, да помогнам колку што...

0
Повратникот во македонската кошаркарска репрезентација Кирил Николовски е подготвен да даде максимум во дресот со националниот грб доколку добие шанса од селекторот Драган...

Руски пливач покажа како се мами на тестирањето: „Шегата беше глупава,...

0
Рускиот пливач Кирил Пригода предизвика скандал на Олимписките игри во Токио откако покажа како мами на тестовите за коронавирус. Тековните Олимписки...

Се огласи и Кире Лазаров: Македонија вложи многу во мене, моето...

0
Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров, преку социјалните мрежи, се произнесе за разделбата со главните спонзори на клубот Голден Арт КЛ7. –...

Лазаров: Го допревме дното

0
Капитенот Кирил Лазаров оцени денеска дека македонската ракометна репрезентација со бледите изданија на Светското првенство го „допре дното“ и оти сега е потребна...

Лазаров: Чиле е нашата шанса да ја постигнеме целта

0
Капитенот Кирил Лазаров оцени денеска дека македонските ракометари треба да заборават на двата убедливи порази на отворањето на Мундијалот во Египет и целосно...