таг: Кер

Стив Кер официјално нов селектор на американскиот „дрим – тим“

0
Актуелниот тренер на НБА лигашот Голден Стејт, Стив Кер, денеска официјално е назначен за нов селектор на кошаркарската репрезентација на САД. Кер...

Американскиот „дрим-тим“ има нов селектор

0
Стив Кер и официјално е новиот селектор на кошаркарската репрезентација на САД, објавија американските медиуми. Тој доаѓа на местото на...

Кер: Игудала наскоро треба да се врати на теренот

0
Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ја оцени сериозноста на повредата на бутниот мускул на ветеранот Андре Игудала. Ноќеска Андре не беше во...