таг: кај

Голема кашлица потврдена кај шестмесечно бебе од Скопје на Детската клиника...

0
Голема кашлица, пертусис, е потврдена кај шестмесечно бебе од Скопје на Детската клиника „Козле“, потрвди за МИА Мирјана Поповска, специјалист педијатар во „Козле“....

Откако детската болница „Козле“ ќе стане универзитетска клиника, ќе се намали...

0
Институтот за белодробни заболувања кај децата – Козле со одлука на Владата во октомври прераснува во Јавна здравствена установа Универзитетска клиника за респираторни...

Стапката на рак кај младите во пораст од 79 отсто за...

0
Случаите на рак кај младите луѓе ширум светот пораснале за 79 отсто, меѓу 1990. и 2019 година, предупредуваат новите истражувања. Научниците го проучувале...

Драматично во Хрватска: Ветер над 140 километри на час, на сила...

0
На автоматската мерна станица Призна кај Сењ утринава е измерен ветер од над...

Во бродолом во близина на Италија загинаа 41 мигрант

0
Вкупно четириесет и еден мигрант загинаа во бродска несреќа кај италијанскиот остров Лампедуза,...

Голманите најимпресивни, Струга ТЛ дебитира со успех

0
Кај македонскиот шампион, Струга можат да бидат задоволни од првиот европски меч оваа сезона, откако...

Овие работи предизвикуваат лош здив кај децата и немаат никаква врска...

0
реклама Лошиот здив кај децата, исто како и кај возрасните, не е невообичаен. Како...

Крвната група открива изложеност на опасност од дијабетес, срцеви заболувања, но...

0
Најмалку застапена кај луѓето во светот е крвната група АБ. Но, овој дел од населението има најголема опасност од губење на меморијата, вели...

Вучиќ: Масовното убиство кај Белград е терористички чин

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека масовното убиство кај Белград е терористички...

Инфаркт! Сигнали за паника

0
Најчестиот симптом на инфаркт, и кај мажите и кај жените, е интензивна болка и чувство на тежина во градите. Сепак, кај жените, како што...