таг: Кариерата

Сергеј Милинковиќ–Савиќ во Ал Хилал за 150 млн евра?!

0
Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија. Како што дознава „Моцарт...

Интер Мајами: После Меси, доаѓаат Суарез и Бускетс

0
Аргентинската мегаѕвезда Лионел Меси одлучи кариерата да ја продолжи во Интер Мајами и предизвика вистинска...

Мајк Тајсон го избра најтешкиот противник во својата кариера

0
Иако има мал број на порази во кариерата, големиот Мајк Тајсон за најтежок ривал во...

Влаховиќ може да ја продолжи кариерата во Арсенал

0
Напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ може да ја продолжи кариерата во Арсенал. Според „Дејли Mирор“,...

Гласовите на Милевски и Ристевски за наградата “The Best”

0
Лионел Меси по трет пат во кариерата ја доби наградата на ФИФА за најдобар светски...

Иско, ја продолжува кариерата во Премиерлигата?

0
Поранешниот шпански репрезентативец Иско би можел да ја продолжи кариерата во англискиот премиерлигаш Евертон, пренесуваат британските медиуми....

Надал елиминиран во осминафиналето на УС Опен

0
Американскиот тенисер Френсис Тијафо ја оствари најголемата победа во кариерата откако во осминафиналето на УС Опен го...

Кавани е пред трансфер во Валенсија

0
Единсон Кавани нема да ја продолжи кариерата во аргентинскиот великан Бока Јуниорс. Уругваецот ја одбил понудата поради...

Фабрегас го направи најшокантниот трансфер ова лето

0
Некогашниот шпански репрезентативец Сеск Фабрегас не се предава и реши кариерата да ја продолжи во Италија и...

Даниел Аврамовски потпиша за Сараево

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Даниел Аврамовски, кариерата ќе ја продолжи во Сараево. На трансферот на Аврамовски инсистираше новиот тренер на Сараево, Александар Васоски. ...