fbpx

таг: „Канело“

Саул Канело успеа да ги обедини титулите во средна категорија

0
Мексиканскиот боксер, Саул Канело успеа да ги обедини титулите во средна категорија, откако во борбата...

Моќниот Канело Алварез го совлада Смит и покажа зашто е најдобар...

0
Мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез ги обедини титулите светски шампион во супер-средна категорија во ВБА и ВБЦ верзиите откако оствари убедлив триумф...