таг: кандидира

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел ќе се кандидира за европратеник

0
Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел ќе се кандидира за избор во Европскиот парламент (ЕП) во јуни и ќе се повлече од сегашната...

Џо Бајден објави кандидатура за втор мандат

0
Американскиот претседател Џо Бајден најави дека повторно ќе се кандидира на претседателските избори во 2024 година. Тој ова го соопшти преку...

Бајден ја најави својата кандидатура за претседателските избори во 2024 година

0
Актуелниот претседател на САД, Џозеф Бајден, ќе се кандидира за уште еден мандат...