таг: Канадскиот

Канадскиот премиер Џастин Трудо се разведува

0
реклама Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговата сопруга Софи Грегоар Трудо објавија заедничко соопштение во...

Кина го протера канадскиот конзул

0
Кина денеска соопшти дека го протерува канадскиот конзул во Шангај, откако Канада објави...

САД и Канада соборија ново неидентификувано летало

0
Уште еден неидентификуван објект е соборен, потврди канадскиот премиер Џастин Трудо. Тој рече дека најновиот објект „го нарушил канадскиот воздушен...

Канада го забрани достапот на „Хуавеј“ до 5Г-мрежите

0
Владата на канадскиот премиер Џастин Трудо одлучи да го забрани пристапот на кинеската меѓународна корпорација „Хуавеј технолоџис“ – најголемиот светски производител на комуникациска...

Поглед на „Кристалното Око“ на Канада

0
Во северен Квебек на канадскиот Арктик се наоѓа речиси совршен кружен кратер, полн со кристално чиста вода, којшто според наводите, може да се...

Трудо се повика на Законот за вонредни ситуации за да ги...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо презеде досега нови чекори повикувајќи се на Законот за...

Трудо: протестот на камионџиите во Канада „мора да престане“

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо побара прекин на протестот на камионџии против ограничувањата за ковид-19 што...

Од борба за живот до злато: Пред три години го победи...

0
Канадскиот сноубордер Макс Парот го освои првиот златен медал за Канада на Зимските олимписки игри во Пекинг со победа во дисциплината слоупстајл. Парот...

Трудо ја претстави новата канадска Влада

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој вчера ја претстави новата влада, на само неколку дена пред почетокот на климатскиот самит COP26, за...

Првата фотографија на Елиот Пејџ по промената на полот и отстранувањето...

0
Канадскиот актер Елиот Пејџ, кој е роден како жена – Елен Пејџ, на крајот на минатата година објави дека се чувствува како...