fbpx

таг: Канада

Прескапа храна, лоши патишта, невозможно купувањето на стан: 10 работи кои...

0
Често слушаме како Канада е ветената земја, колку далеку е добар животот таму и како се е убаво и многу подобро од овде....

Канада ќе става предупредување на секоја цигара

0
Канада е подготвена да стане првата земја во светот која ќе инсистира предупредување да...

Канада ја забранува кинеската Хуавеи 5Г технологија

0
На безжичните оператори во Канада нема да им биде дозволено да инсталираат опрема на „Хуавеи“...

Канада ја одобри Новавакс вакцината за лица над 18 години

0
Канада ја одобри вакцината на американската фармацевска компанија Новавакс за лица над 18 години, што е петта вакцина против Ковид-19 одобрена во оваа...

Отава блокирана две недели, полицијата предупредува

0
Веќе две недели трае протестот на камионџиите во Канада против задолжителното вакцинирање или карантин за...

Канада и Шпанија во финалето на АТП купот

0
Канада и Шпанија ќе играат во финалето на АТП купот во недела, откако Канаѓаните во драматичниот одлучувачки меч во двојки беа подобри од...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Куќа во Канада украсена со над 200.000 божиќни украси

0
Куќа во Канада е украсена со повеќе од 200.000 божиќни укрси. Сијалички и разни божиќни украси ја красат оваа куќа како дел...

(ВИДЕО) Во поплави во Канада загина едно лице, а две се...

0
Во Ванкувер, најголемиот пристаништен град во Канада, поплавени се сите железнички приоди кон пристаништето во...

Канада наскоро ќе ги отвори границите за странски посетители

0
Канада може да ги отвори границите за сите вакцинирани посетители од почетокот на септември и најверојатно ќе може да прима вакцинирани граѓани...

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО КАНАДА: Запалени уште две католички цркви, вкупно...

0
Во Канада, по откривањето на 182 необележани гробници под училиште, трето по ред, запалени се две католички цркви. Пожарникарите вчера околу 3...