таг: казни

Мане, казнет со 350.000 евра од раководството на Баерн

0
Раководството на Баерн го казни напаѓачот Садио Мане со најголемата казна во клупската историја, пренесуваат...

Гугл повторно казнет во Русија

0
Московски суд денеска ја казни компанијата Гугл со повеќе од 374 милиони долари поради „системски пропуст да отстрани забранети информации“. Роскомнадзор, руската...

Московскиот суд ја казни Викимедија со 5 милиони рубли

0
Московскиот суд ја казни Викимедија со 5 милиони рубли(88.000 американски долари) затоа што одбиле...

Рома условно казнета за дискриминација и расизам

0
Италијанската Серија А условно ја казни екипата на Рома со затворање на дел од стадионот „Олимпико“ на еден натпревар поради дискриминаторски и расистички...

ФИФА строго ја казни Албанија за инцидентите на мечот со Полска

0
Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја казни фудбалската федерација на Албанија со 150.000 швајцарски франци или (140.000 евра) за прекинот што го направија навивачите...

УЕФА ја казни Англија

0
УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Англија со 100.000 евра и еден натпревар на репрезентацијата на оваа земја да игра пред празни трибини....

УЕФА планира да ја казни Англија за однесувањето на навивачите во...

0
Европската фудбалска асоцијација сака да ја казни Англија за однесувањето на навивачите на денот на последниот натпревар од Евро 2020 со Италија (2:3...

Русија ги казни Фејсбук и Телеграм за неотстранета спорна содржина

0
Рускиот суд ја казни социјалната мрежа Фејсбук со шест милиони рубли или 81.350 американски долари и апликацијата за пораки Телеграм со 11 милиони...

Гугл казнет со 500 милиони евра – Удар врз технолошкиот гигант...

0
Француската агенција за антимонопол денес ја казни компанијата „Алфабет“, која е сопственик на „Гугл“, со 500 милиони...

ФИФА и УЕФА се заканија: Строги казни за сите клубови и...

0
Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски...