fbpx

таг: каде

Атлетико Мадрид во Ријад без Гризман и Савиќ

0
Фудбалерите на Атлетико Мадрид, последни пристигнаа во Саудиска Арабија, каде од утре до недела ќе се игра турнирот во Суперкупот на Шпанија. ...

Феран Торес пристигна во Барселона, наскоро потпис на договорот

0
Феран Торес е во Барселона каде денеска ќе ги помине медицинските тестови по што треба да го потпише договорот и официјално да стане...

ВО ЖИВО: Следете го движењето на санката на Дедо Мраз

0
На популарната страна Flightradar каде може да се следат авионските летови, сега може да го гледате и движењето на санката на Дедо Мраз....

Крах на фудбалот на Сицилија: И Катанија замина во историја –...

0
Фудбалот на Сицилија, каде во март годинава ќе гостува Македонија во мундијалскиот полуфинален бараж со Италија, доживеа комплетен крах откако и вториот култен...

ТАЖНА ВЕСТ: Млад голман загина на терен по судир со напаѓач...

0
Тажна вест доаѓа од фудбалските терени во Индонезија каде по судир со противнички играч, почина голманот на локалниот член на Лига 3 –...

Ериксен пристигна во Милан на раскин на договорот со Интер

0
Кристијан Ериксен вчера дошол во Милано, каде што денеска ќе ги комплетира сите документи околу раскинот на договорот со Интер. Ериксен на ЕВРО...

Верстапен: Конечно малку среќа и за мене

0
Сезоната во Формула 1 шампионатот донесе драматичен финиш, каде шампион стана возачот на Ред Бул Макс Верстапен. Луис Хамилтон водеше цела трка...

Кошаркарите заминаа за Киев

0
Македонската машка кошаркарска репрезентација замина за Киев каде „црвено-жолтите“ ги очекува натпревар со Украина во второто коло од квалификациите за Светското првенство 2023....

Купете нова четка за заби и ВНИМАВАЈТЕ каде и како ја...

0
Каде ја чувате четката за заби? Овој факт може значително да влијае на вашето здравје. Mожеби ви изгледа невино, но не заборавајте...

Вујовиќ: Ако мислат дека друг тренер може да направи промени, јас...

0
Првото полувреме беше пресудно за поразот на РК Вардар каде македонскиот првак постигна само еден гол во 16. минути. Иако во вториот дел...