таг: Итно

Директорката на ГАК за еден месец потпишала три откази: Кадарот ни...

0
Итно ни требаат доктори и медицински сестри на Одделот за предвремено родени бебиња на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК), бидејќи секојдневно заминуваат,...

Столтенберг: На Украина итно и е потребна воздушна одбрана

0
На Украина итно и е потребна противвоздушна одбрана, вклучувајќи муниција, резервни делови и...

Меџити: Итно е потребно да се ажурира позитивната листа со нови...

0
Итно е потребно да се ажурира позитивната листа со нови современи лекови за справување со незаразните болести, особено за хипертензија, смета министерот за...

Олимпик Лион има потреба 130 милиони евра

0
Францускиот Лион треба итно да заработи 130 милиони евра ова лето, објави Радио Монте Карло,...

ВИДЕО / Cтраотниот пад во финалето на трката на 60 метри...

0
Шпанскиот атлетичар Енрике Љопис итно беше префрлен во болница по страотниот пад во финалето на...

Четиримесечно бебе е првиот пацент кој ќе замине на операција во...

0
Четири месечно бебе кое итно треба да се оперира во болница во Бугарија е првиот пациент, кое ќе замине со новото возило со...

Итна седница на Генералното Собрание на ОН за Украина

0
Советот за Безбедност на ОН за денеска свика итно вонредно заседание на Генералното Собрание на...

Болсонаро повторно хоспитализиран поради болки во стомакот

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро беше итно пренесен во болница поради силна болка во стомакот, за...

Без усвојување на законот за поддршка на платите 7.400 работници од...

0
Ако итно не се продолжи со мерката поддршка за исплата на плати од страна на државата, 20...

ОН со итен апел за помош: Некои мајки со кал ги...

0
Шефот на ОН апелираше итно да се соберат 5,5 милијарди долари за да се спречи пропаст на 34 милиони луѓе во над 30...