таг: Италијанското

Голем удар за италијанската мафија – осудени 70 криминалци

0
Италијанското правосудство вчера зададе голем удар на „Ндрангета“, најмоќната мафијашка група во Италија, осудувајќи 70 нејзини членови и помагачи на најголемото...

Милан не знае за пораз, падна и Рома

0
Италијанскиот фудбалски клуб Милан стигна до десетата победа во италијанското првенство откако славеше во дербито на 11. коло на гостувањето против Рома со...

Италија го блокираше ТикТок за дел од корисниците по смртта на...

0
Италијанското Обвинителство отвори истрага по несреќната смрт на 10-годишното девојче кое учествувало во предизвик на ТикТок, пишува „Гардијан“. ТикТок мора...