таг: Италијанката

Олимписката шампионка Гоџa се повреди пред Игрите во Пекинг

0
Италијанката Софија Гоџа се повреди пред Зимските олимписки игри што ќе се одржат во Пекинг. На вчерашната трка во Кортина д’Ампецо во супервелеслалом...

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

0
Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо. Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша...

Таа е најмоќната инфлуенсерка во светот и носи чанта од 432.000...

0
Италијанката Кјара Ферањи (33) е највлијателната блогерка во светот. Оваа убавица која е исто така и модна дизајнерка и ТВ лице, фотографирана...