таг: истрела

Сеул соопшти дека Пјонгјанг лансираше балистичка ракета кон Јапонско Море

0
Северна Кореја истрела недефинирана балистичка ракета, соопшти денеска јужнокорејската војска, пренесе ДПА. Северна Кореја ја лансираше ракетата кон Источното Море, познато и...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани...

0
Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните...

Северна Кореја повторно истрела артилериски ракети во близина на границата со...

0
Северна Кореја денеска истрела повеќе од 60 артилериски ракети во близина на спорната поморска граница со Јужна Кореја, соопшти јужнокорејската војска. Северна...

Северна Кореја истрела неколку крстосувачки ракети

0
Северна Кореја денеска истрела неколку крстосувачки ракети во правец на Жолтото Море, објави...

Северна Кореја истрела балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска истрела ракета со долг дострел од нејзиниот источен брег, што...

Северна Кореја истрела две балистички ракети

0
Северна Кореја во неделата истрела две балистички проектили во морето во близина на источниот брег...

Северна Кореја истрела интерконтинентална балистичка ракета, падна во близина на Јапонија

0
Северна Кореја истрела сомнителна интерконтинентална балистичка ракета во петокот, која слета на само 200 километри...

Северна Кореја лансираше уште четири балистички ракети

0
Северна Кореја утринава истрела четири балистички ракети со краток дострел во Жолтото Море, соопшти јужнокорејската војска. Ракетите прелетале на околу...

Северна Кореја повторно истрела повеќе балистички ракети

0
Северна Кореја денеска истрела повеќе балистички ракети, што ги натера жителите на централна и северна Јапонија да побараат засолниште. Лансирањето...

Северна Кореја истрела уште две балистички ракети

0
Северна Кореја истрела две балистички ракети со краток дострел кон морето во близина на источниот брег, соопшти војската на Јужна Кореја....