таг: истражувањата

Гледаме во телефонот 200 пати на ден

0
Истражувањата покажуваат дека 95 отсто од граѓаните на ЕУ веруваат дека децата поминуваат премногу време на Интернет, а исто толку стравуваат...

Едукативен настан: Истражувањата покажуваат дека екстрактите од канабис имаат голем потенцијал...

0
Најновите трендови и резултати од истражувањата за употребата на канабисот во медицински цели беше тема на вчерашниот едукативен настан, која се одржа под...

Екстрактите од канабис имаат голем потенцијал во третманот на различни заболувања

0
Најновите трендови и резултати од истражувањата за употребата на канабисот во медицински цели беше тема на вчерашниот едукативен настан, која се одржа под...

Експертите откриваат колку кафе може да предизвика смрт

0
Истражувањата покажуваат дека редовното консумирање кафе е поврзано со намален ризик од рак, срцева слабост и дијабетес тип 2. Сепак, постојат студии...

Тајната на здравјето е во магдоносот

0
Истражувањата покажаа дека магдоносот придонесува за исфрлање на токсините и спасува од отоци предизвикани од задржување течности во организмот. ...

Луѓето созреваат дури во 30-тите години, велат експертите

0
Истражувањата покажаа дека луѓето стануваат возрасни дури во нивните 30-ти години. Според невролозите,...

Осум необични особини на луѓе со исклучително висока интелигенција

0
реклама Истражувањата покажуваат дека одредени необични особини на личноста се поврзани со поединци кои имаат...

Еве што се случува со вашето тело ако џвакате гума за...

0
реклама Истражувањата покажуваат дека повеќето Американци џвакаат гума за џвакање два до три пати неделно,...

6 знаци дека вашата мачка ве сака!

0
реклама Истражувањата покажуваат дека мачките навистина ги сакаат своите сопственици и тоа можат да го...

Се сушат над половина од светските езера и резервоари: Годишно губиме...

0
Истражувањата покажаа дека од почетокот на деведесеттите години на минатиот век повеќе од половина од светските езера и резервоари губат вода,...