таг: испушта

Затворени растенија кои ја отстрануваат прашината и алергените од просторијата

0
рекламаОва растение испушта кислород во воздухот и го подобрува неговиот квалитет за дури 60 проценти. Растението апсорбира прашина и габични спори и...

Кина ја забрани морската храна од Јапонија откако водата од Фукушима...

0
Откако Јапонија почна да испушта вода од нуклеарна централа која содржи...

Јапонија почна да испушта прочистена радиоактивна вода од Фукушима во океанот

0
Јапонија денеска почна да испушта прочистена радиоактивна вода од уништената нуклеарна...