таг: испорача

Полска ги испорача првите тенкови „Леопард 2“ во Украина

0
Полска и ги испорача првите борбени тенкови „Леопард 2“ од германско производство на...

Германија нема да се противи ако Полска испрати германски тенкови во...

0
Германија нема да се противи Полска да и испорача тенкови Леопард на Украина, доколку Варшава...

Столтенберг – НАТО ќе ѝ испорача системи за противвоздушна одбрана на...

0
НАТО ќе ѝ испорача системи за противвоздушна одбрана на Украина во наредните денови, изјави на 18 октомври генералниот секретар на...

Бугарија ја одби Украина: „Премногу сме блиску до конфликтот“

0
Бугарија одбива да испорача оружје на Украина, пишува Блумберг. Advertisements ...

СКСЗМ: Животот е поскап, а неквалитетен – испорачани нови барања до...

0
Комората на Северозападна Македонија испорача нови барања за Петтиот пакет антикризни мерки. Заклучија дека 2020-та ја завршивме со најголем економски пад од минус...

Ербас произведе третина помалку авиони во однос на 2019 година

0
Ербас испорача 566 комерцијални авиони во 2020 година, што е  за третина (34 отсто) помалку од претходната година, како резултат...