таг: испораката

Медведев: Поради испораката на понапредно американско оружје ќе гори цела Украина

0
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека испораката на понапредно американско оружје за Украина само ќе предизвика дополнителни напади од...

Ердоган: Испраќањето тенкови не придонесува за решавање на украинскиот конфликт

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот. „Не можам...

Рускиот гигант „Газпром“ ја прекина испораката на гас за Холандија

0
Руската компанија „Газпром“ од денеска ја прекинува испораката на гас во холандската „Гас тера“, откако...

Русија утре ја прекинува испораката на гас за Холандија

0
Русија утре ќе ја прекине испораката на гас за Холандија, соопшти гасната компанија „Гас Тера“,...

Русија ја прекина испораката на природен гас за Финска

0
Русија ја прекина испораката на природен гас за Финска по нејзината кандидатура за членство во...

По струјата, Русија од утре ја прекинува испораката на гас за...

0
Откако ја прекина испораката на струја во Финска, во сабота наутро Русија ќе ја прекине...

Кои се најголемите купувачи на руски гас во Европа?

0
Одлуката на „Газпром“ да ја прекине испораката на гас за Бугарија и Полска предизвика бурни реакции во ЕУ, но и шок...

ЕК: Русија го користи гасот како инструмент за уцена

0
Најавата на Газпром дека еднострано ја запира испораката на гас за клиентите во Европа е...

Поради неплатени сметки: „Фајзер“ ја прекина испораката на вакцини за Израел

0
До прекин на испораката на вакцини дојде поради неплатени сметки, а тоа се должи на политичките превирања во земјата каде што за две...